Novo Mobil

Ticaret Bakanlığı onayıyla, 2021 yılı itibari ile Türkiye’deki sayılı yetkili yenileme merkezlerinden biri olarak faaliyetlere başlamış, bir Altar Grup markasıyız. Bakanlık onayı kapsamında, TSE 13906 Yenileme Merkezi ve TSE 12134 Cep Telefonu Onarım Servisi akreditasyonlarını tamamladık ve 10 yıllık hasar tespit ve mobil cihaz sigortası tecrübelerimiz sayesinde de en iyi hizmet ve performansı gösteren yenileme merkezlerinden biri olmak adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Kullanılmış cihazlarınızın tanılama işlemlerini bayilerimiz ya da web sitemiz aracılığıyla uzaktan gerçekleştiriyoruz. Doğru ve kapsamlı tanılama programımız sayesinde, fiziksel inceleme aşamasına gelmeden cihazın satın alma fiyatlandırması en fazla %10’luk farkla yapıyor ve süreçte yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçiyoruz. Geri satın alınan (buyback) cihazların parça değişimlerini, hasar tespit analizleri gözeterek doğru şekilde yapıyor, cihaz verilerini tamamen temizliyor; en iyi kalite ve performansa sahip refurbished cep telefonu yani yenilenmiş cep telefonu ve tabletleri Altar Grup güvencesiyle satışa sunuyoruz. Tüm bu hizmetleri Novo Mobil markası altında, anlaşmalı bayilerimiz ve web sitemiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Novo Mobil bayisi olabilmek için önceden belirlenen standartlara uyulmasını, marka görünüm ve hizmet kalitesini tam anlamıyla karşılanabilmesi adına gereken düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Anlaşma sonrası hizmete başladıktan sonra da hassasiyetle denetim ve kontrollerimizi sürdürüyoruz.

Refurbished Ne Demek?
Yenilenmiş kelimesinin İngilizce karşılığı olan refurbished, elektronik cihazlar için kullanıldığında sorunsuz çalışan, donanım ve kozmetik olarak sıfır cihazlara çok yakın kalitede, 2. el fiyatında ürünler olduklarını anlıyoruz. Yenilenmiş cep telefonu fiyatları ise herkesin erişim sağlayabileceği ve kolaylıkla satın alabileceği aralıklarda olmasına dikkat ediyor ve gerekli değerlendirmelerden sonra satışa çıkarıyoruz.
Yenilenmiş Cep Telefonu Hazırlanırken Hangi İşlemlerden Geçiyor ?
Diagnosis (Tanılama)
Özel programlar kullanılarak cihazın yazılım ve donanımındaki sorunlu parçalar tespit edilir. Telefon hasar testi sayesinde değişmesi gereken parçaların tespiti sağlanır. Cihaz sahibi ile bu bilgiler paylaşılır.
BuyBack (Geri alım)

2. el cihazın değeri, tanılama işlemleri ve güncel piyasa verilerine sahip kapsamlı fiyatlandırma sistemleri sayesinde belirlenir ve kullanıcıdan satın alınır.

Wiping (Silme)
Özel programlar kullanılarak cihaz verileri tamamen temizlenir. Onarım Sorunlu parçalar orijinal ya da muadili parçalar ile yenilenir. Kozmetik olarak kötü durumda olan (ekran ya da kasasında çizikler olan) cihazların kasa ve ekran değişimleri yapılır.
Yenilenmiş Cep Telefonu Almanın Avantajları Neler?
Elektronik Atık Azaltma ?

Her yıl binlerce tonu bulan elektronik atık miktarını ve karbon ayak izini azaltma

Cihaz Kondisyon Raporları ?

Cihaz tanılama ve silme döngüsünün her adımı için şeffaflık sağlayan kapsamlı raporlama ve analiz seti

Fiyat Odaklı Ürünler ?

Cihaz tanılama ve silme döngüsünün her adımı için şeffaflık sağlayan kapsamlı raporlama ve analiz seti

1+1 Garanti ?

Cihazlar, bakanlık onayı kapsamında 1 yıl ve Altar Grup güvencesi ile ek 1 yıl daha servis ve onarım garantisi